Походження канн

Родоначальниця усіх нині існуючих - канна Індійська. Перші представники цих неповторних квітів завезені в європейську частину світу в XVI столітті. Вважають, що її узяли з собою з далеких країн мандрівники Португалії. Батьківщиною канни, за твердженням ботаніка Шарля де л'Эклюза, являється Вест Індія. Він описав квітку канна в роботі, датованій 1576 роком.
Квітка канна сорту Люцифер
Цвіте канна сорту Люцифер
Ті чудові рослини канни, які споглядають наші сучасники, уперше вирощені у Франції і Італії в позаминулому столітті. Декілька видів з подорожей по південній Америці в Європу доставив французький посол в Чилі Ганні
Квітка каны сорту Шедевр
Так цвіте канна сорту Шедевр
Від них походять сучасні гібриди. Квіти виходили дрібні, але канна цінувалася за дуже ефектне листя.
Канна сорту Аргентина
Так цвіте канна сорту Аргентина, її використовують як культуру для озеленення
Канна з великими квітами з'явилася в 1870 році. Творцем був селекціонер Антуану Крозі. Історія запам'ятала його під ім'ям Папа Канн. На рубежі XIX - XX віків, зусиллями італійців виведені нові сорти.
Канна сорту Red Prezident і Lesotho Lil
На передньому плані канна Red Prezident, за моєю спиною можна побачити квіти канни сорту Lesotho Lil

Якщо рослини, вирощені французом мали висоту близько метра, то італійські були більш високі - близько двох.

На території Німеччини ще один прихильник канни, Вільям Пфитцер, вивів цілу серію, що складається з карликових рослин до 50 см Канни, знаходилися на піку своєї популярності. Виходили книги, за якими садівники влаштовували справжнє полювання.

Цвіте канна Йеллоу Кінг Хумберт
Так цвіте низькоросла канна Йеллоу Кінг Хумберт
З початком війни про них забули. І тільки до закінчення минулого століття канна відновила минулу популярність її знову стали вирощувати селекціонери і любителі.Статті