На цій сторінці можна прочитати як підготувати квіти канни до зимівлі

Підготовка квітів канна до зимового зберігання

По усій Україні останні роки ранні холоди - рідкісне явище. Упродовж вересня зазвичай тримається досить суха, тепла погода. З середини місяця необхідно стурбуватися питанням: канни квіти зберігання взимку. Поки у нас не так тепло, як в тропіках, де знаходиться їх батьківщина. Канна абсолютно не переносить морозів, якщо не прибрати її восени для зберігання вона напевно загине. Тому нам доводиться щороку знову братися за садовий інвентар.

Терміни викопування квітки канна

Вказати точні терміни початку цієї роботи досить складно. Багато що залежить від регіону вашого проживання. Канни в Україні прибирають на зберігання в жовтні. При першому ж заморозку спостерігається загибель надземної частини, листя і квіти пов'януть.

Якщо ви встали уранці, побачили першу, легку паморозь, що покрила траву, означає прийшов час копати канни.

Квітуча канна різних сортів
Цвіте канна різних сортів

Копаємо канни правильно

Важливим чинником, сприяючим успішному зберіганню квітів канни взимку, є ваша обережність при викопуванні. Чим менше пошкоджених бульб, тим більше збережеться до майбутньої посадки. Щоб звести до мінімуму вірогідність нанесення ушкоджень кореневищу канни його треба акуратно обкопати з різних сторін. Руками, притримуючи за бадилля витягнути корені. Слід трохи обтрусити зайву грунт. Тільки вийняте із землі кореневище має ніжні молоді бульби. Необхідно дати їм дозріти. Стебла теж не слід видаляти відразу.

Якщо кореневища канн відразу після прибирання закласти на зберігання вони можуть зіпсуватися.

Подальша підготовка канни до зимівлі

Рослина разом з грудкою землі, як вона була викопана, ставиться в сухе приміщення, захищене від падінь нічних температур. Це може бути гараж, веранда або теплиця. Якщо подібних будов немає, канну можна залишити обвітрюватися на вулиці. При цьому її буде необхідно укривати від дощу, заморозків.

Коли стебла канн підсохнуть, а кореневища дозріють, треба зробити обрізання стебел. Для цього підійдуть секатор або ніж. В результаті залишаються корне-клубні з пеньками видалених стебел. У міру висихання місць зрізу, канни ховаємо в сховище.

Бурне цвітіння канн
Канна різних сортів бурхливо цвіте

Умови зберігання

Оптимальна температура зберігання канни гібридної 5-10 С. Умови схожі до тих, при яких зберігаються жоржини. Щоб канни добре збереглися їх треба присипати шаром землі, тирсою, піском. Якщо це не зробить, оголені бульби усохнуть, почорніють, особливо це вірогідно якщо приміщення з надмірною вологістю, існує велика вірогідність псування від гнилизни.

При виконанні описаних дій рослини добре зберігаються, літом канни радують прекрасними, неповторними квітами.Статті