Опис різних способів посадки жоржин.

Існує ряд способів посадки жоржин. У усіх є свої плюси - мінуси. Кожен підбирає більше відповідний для нього варіант. Спробуємо коротко розібратися, який найбільш прийнятний, зручний.

Висаджені на ділянці жоржини
Перший кущ жоржини зацвів

Посадка цілої рослини жоржини, що збереглася з минулого року.

Подібний варіант відразу відкинемо - украй неефективний. Його іноді використовують недосвідчені, початкуючі квітникарі. Позитивна сторона - простота виконання. Він неприйнятний до застосування.

Кореневища жоржина
Так виглядають кореневища жоржини, що збереглися після зими.

Посадка цілого, не розділеного кореневища, неминуче призводить до надмірності зеленої маси, як наслідок - здрібніння квітів. Відбувається поступове звиродніння і загибель за 2 - 3 роки. Причиною є накопичення хвороб у частинах коренів що зберігалися з минулого сезону.

Посадка рослини жоржини частинкою.

Під поняттям частинки мається на увазі від'єднана частина куща жоржини, поодинокої бульби з однією або декількома точками зростання.

Готують посадочний матеріал таким чином:

 • навесні, коли вже минула загроза заморозків, кореневища беруть з місць зберігання;
 • маточник, що зберігся, ділять на картоплю застосовуючи чистий, гострий ніж, видаляючи зіпсовані, хворі включення;
 • дотримуються необхідної умови - наявність одній, двох бруньок;
 • підготовлені бульби саджають, заглиблюючи приблизно на 10 см

Особливо варто приділити увагу чистоті використовуваного інструменту. Бажано по ходу процесу роботи обмивати його розчином марганцівки, іншого дезинфікуючого засобу. Видаляючи зіпсовані ділянки кореневища можна інфікувати ті, що залишилися.

Ділені кореневища жоржина
Так виглядають поділені кореневища жоржини (частинки)

Цей тип розмноження досить простий для застосування. Зростають красиві повноцінні квіти жоржин, на 1 - 2 потужних стеблах. Восени вони приносять щедрий урожай здорових бульб.

Мінусом цього типу посадки жоржин можна назвати досить пізні терміни утворення бутонів. Початок орієнтовно до серпня.

Раннє вирощування жоржин.

Це досить просто, не вимагає великих трудовитрат:

 1. Кореневище розділяють на окремі частини.
 2. За наявності кількості бруньок більшого, ніж дві, бульбу доцільно розрізати навпіл.
 3. Отримана пророщена картопля, поміщається в підготовлену тару. Обов'язкова умова вирощування жоржин - дренажні отвори.
 4. Ємність з посадочним матеріалом заповнюється легкою грунтовою сумішшю, після чого її зволожують, ставлять в приміщення, що обігрівається.

Для збільшення ефективності, можна діставати кореневища жоржина з сховища у березні, пророщувати до настання тепла на вікнах, або в опалюваних теплицях. Коли прийде пора посадки жоржин, буде готова добре вкорінена розсада. Безпосередньо перед посадкою у відкритий грунт її необхідно трохи загартувати.

На цьому сайті ви знайдете додатковий опис, як це зробити, на сторінці спеціально присвяченої ранньому вирощуванню жоржини.

Отримання посадочного матеріалу жоржини з живців.

При мінімумі початкового матеріалу цей спосіб дозволяє виростити відносно велику кількість кущів жоржин. Застосовують при омолоджуванні сорту. Він дає можливість повністю прибрати старі бульби, позбавитися від супутніх захворювань.

Щоб отримати живець жоржини, пагон разом з п'ятою відламують від материнської бульби.

Відокремлені від бульби паростки жоржини
Паростки жоржини, які відділяють від бульб для живцювання

Можливо, також обрізання верхівки паростка з подальшою висадкою його в ємність з бажано знезараженим грунтом. Після цього вона ставиться в тепле місце, періодично зволожується. Коли настануть досить теплі дні, орієнтовно - середина травня, роблять посадку на відведеній території.

Рясно квітучі, повноцінні кущі жоржин виходять при використанні цього методу. Але на жаль, коренева система слабка.

Кожен з методів як ми бачимо, має свої недоліки і достоїнства. Вам вибирати який з них більше підходить. Ми вважаємо найбільш зручним і ефективним вирощування жоржина розсадою.

Нашу колекцію можна подивитися тут:

 1. декоративні - величезна різноманітність форми;
 2. кактусові - вибір для будь-якого смаку;
 3. кулькові, помпонні - прекрасна культура для зрізання;
 4. бордюрні - любителям низьких сортів.


Статті