Осінне прибирання, і підготовка до зберігання жоржини

Георгина відбувається родом з Південної Америки. У тих місцях немає такого поняття як мороз. Рослина абсолютно не пристосована до зимівлі у відкритому грунті. Якщо кущі не викопати і не помістити в досить надійне сховище, вони гарантовано загинуть, вам доведеться шукати, де купити жоржини знову. А на жоржини в Україні ціна не така вже і маленька.
Як зберегти взимку посадковий матеріал цих прекрасних квітів ми спробуємо розповісти, керуючись власним досвідом.

Коли починати прибирання жоржин

Починати копати бульби жоржин слід відразу після перших осінніх заморозків. Як тільки загинуть листя і квіти на рослинах.
Бульби жоржин
Викопуємо і обрізуємо жоржини восени

Процес підготовки жоржин до зберігання

Підготовку до зберігання проводимо в такій послідовності:
  1. Рослини акуратно обкопуємо з чотирьох сторін.
  2. Виймаємо, притримуючи за стебло рослину із землі.
  3. Заздалегідь не сильно струсивши зайвий грунт, за допомогою секатора обрізуємо стебла на відстані 10 або 15 сантиметрів від кореневища.
  4. Помітивши хворі або дефектні бульби, негайно видаляємо їх.
  5. У разі відсутності хворих бульб здорове кореневище не моємо і не замочуємо.
Тільки що викопані бульби жоржину не можна відразу закладати на зберігання. Вони набагато краще лежать, якщо їх підсушити. Тут теж не варто дуже старатися, зазвичай буває досить одного дня.
Бульби жоржин
Восени викопуємо бульби жоржин
Якщо встановилася дощова погода, кореневища жоржин розміщуємо в сухому провітрюваному приміщенні, поки ті не обсохнуть. У нас для цих цілей використовується крита полікарбонатом теплиця. У разі відсутності приміщення потрібного типу, можна сушити жоржини під навісом, на вулиці. При цьому обов'язково потрібне укриття від нічних заморозків. Після того, як кореневище обсохнуло, поміщаємо його у великий целофановий пакет. Ложем в сховище.
Бажане збереження на бульбах незначної грудки землі. Якщо земля струсилась, і бульби оголилися необхідно присипати їх грунтом або тирсою. У разі, якщо в приміщенні занадто сухе повітря на пакет можна періодично бризкати з пульверизатору. В міру можливості бажана періодична перевірка стану жоржин.

Де зберігати бульби жоржин

Ідеальне місце зберігання для бульб жоржин: підвали і льохи, з постійною температурою в районі 5-10 С. Якщо погріб дрібний його слід утеплити, щоб він не промерз.
Бульби жоржин
Викопуємо жоржини восени
В принципі жоржини непогано зберігаються взимку у будь-якому прохолодному місці, не обов'язково це має бути льох. Головне не допускати промерзання бульб. Допускається зберігання, хоча це і не бажано і в тепліших місцях. Але температура не повинна перевищувати 10-15 С.
Якщо ви усе зробите правильно, то навесні ви матимете здоровий посадочний матеріал жоржин.
Детальніший матеріал про різні способи зберігання читайте на сторінці Способи зберігання жоржин.


Статті